Noclegi Szczawnik
noclegi@nakoncuswiata.com.pl
tel. +48 696 412 828

Stacja narciarska Dwie Doliny

Stacja narciarska Dwie Doliny to dynamicznie rozwijający się obiekt dla miłośników sportów zimowych położony w Beskidzie Sądeckim. Tutaj nie można się nudzić, każda pora roku oferuje pełen wachlarz atrakcji dla pasjonatów aktywnego wypoczynku.

Niepowtarzalne warunki narciarskie stacja zawdzięcza osobniczym warunkom klimatycznym, bowiem śnieg utrzymuje się tutaj bardzo długo, możemy cieszyć się nim od listopada aż do kwietnia. Również temperatury są tu niższe średnio o 4 stopnie, niż w innych miejscowościach regionu małopolski.

Swoją nazwę stacja zawdzięcza połączeniu dwóch miejscowości systemem wyciągów: Wierchomli z Muszyną. Dwie Doliny to blisko 10 km wspaniałych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności . Co roku stacja jest coraz bardziej unowocześniana, a jej infrastruktura dostosowywana do największego komfortu odwiedzających ją gości. Obecnie ponad 6 kilometrów tras jest dostępna dla narciarzy również po zmroku, posiada specjalistyczne oświetlenie.

Stacja oferuje miłośnikom białego szaleństwa 2 wyciągi krzesełkowe oraz aż 8 orczykowych. Można tu bardzo ciekawie i intensywnie spędzić wolny czas rozwijając swe umiejętności.

Stacja posiada bogatą wypożyczalnię różnego rodzaju sprzętów zimowych, serwis oraz przechowalnię. Nad bezpieczeństwem początkujących narciarzy czuwają instruktorzy, którzy prowadzą kursy nauki jazdy na nartach w licencjonowanej Szkole Narciarskiej Dwie Doliny. Najmłodsi narciarze mogą rozpocząć swoją przygodę w przedszkolu narciarskim „Wierchołek”.
W centrum narciarskim mieści się również: kawiarenka internetowa, bankomat, przedszkole dla dzieci, dyskoteka, restauracja, bilard i lodowisko.

"Przy ognisku nad Szczawniczkiem"

Siedzimy razem przy ognisku
Gwiazdy spadają nam na głowę
Ogień jest wielki i okrutny
Gałęzią ogryza młodą korę

Rzucamy do ogniska listy
Te najpiękniejsze nie napisane
Płomienie wciąż w upartym szepcie
Same składają się na amen

Czasem kieliszek z wódką czystą
Na cienkiej nóżce przejdzie miedzy nami
I chce się śpiewać chce się żyć
Ze szczęścia które właśnie mamy

Siedzimy razem przy ognisku
Gwiazdy spadają nam na głowę
Konary siwieją mocno nadpalone
Bóg sypie włosy nam popiołem.

/A. ZIEMIANIN/

Baza turystyczna

- liczne szlaki turystyczne
- aquaparki
- bliska odległość do granicy ze Słowacją (7 kilometrów)
- Krynica-Zdrój
- Żegiestów
- Muszyna
- Piwniczna
- współpraca z biurem podróży
- przystanek autobusowy (20 metrów)
- kompleks narciarski Dwie Doliny (500 metrów)

Napisaliście o nas…

Przybyliśmy, zobaczyliśmy, wróciliśmy i to już po raz czwarty! Kochani, byliśmy w różnych miejscach, ale zawsze wracaliśmy tam. Pyszne domowe jedzenie, spokojna okolica...

Gosia Tomek Agata Kacper, 2014-04-14

Pojechaliśmy do Szczawnika tej zimy szukać zimy i wiecie co? znaleźliśmy ją :p Trochę wyżej na Wierchomli :p Piękne miejsca na wycieczki, nawet z dziećmi. Do wyciągu narciarskiego...

Ela i Rafał, 2014-03-02

Sezon zimowy 2017/2018 – poradnik turysty

Wyciąg narciarski

Stacja narciarska Dwie Doliny

Dwie Doliny to pobliski kompleks wyciągów narciarskich. Świetnie przygotowane trasy o zróżnicowanym poziomie trudności.

więcej

Wyciąg narciarski

Stacja narciarska Jaworzyna

Jaworzyna Krynicka to największa góra w beskidzie sądeckim. Zimą zamienia się w narciarski raj z popularną koleją gondolową.

więcej

Lodowisko

Lodowisko w Muszynie

Lodowisko Zapopradzie to obowiązkowa atrakcja zimowa Muszyny. Oprócz wypoczynku na świeżym powietrzu, znajdziesz tu dobre zaplecze gastronomiczne i piękne widoki.

więcej

Narty biegowe

Narty biegowe w Muszynie

Narciarstwo biegowe z roku na rok zyskuje na popularności. Muszyna nie zostaje w tyle! Jeśli tylko dopisuje pogoda trasy na Zapopradziu zapełniają się narciarzami.

więcej