Noclegi Szczawnik
noclegi@nakoncuswiata.com.pl
tel. +48 696 412 828

Stacja narciarska Wierchomla

Stacja narciarska Wierchomla to dynamicznie rozwijający się obiekt dla miłośników sportów zimowych położony w Beskidzie Sądeckim. Tutaj nie można się nudzić, każda pora roku oferuje pełen wachlarz atrakcji dla pasjonatów aktywnego wypoczynku.

Niepowtarzalne warunki narciarskie stacja zawdzięcza osobniczym warunkom klimatycznym, bowiem śnieg utrzymuje się tutaj bardzo długo, możemy cieszyć się nim od listopada aż do kwietnia. Również temperatury są tu niższe średnio o 4 stopnie, niż w innych miejscowościach regionu małopolski.

UWAGA! Stacja narciarska od strony Muszyny jest chwilowo nieczynna.

Swoją nazwę stacja zawdzięcza połączeniu dwóch miejscowości systemem wyciągów: Wierchomli z Muszyną. Dwie Doliny to niegdyś blisko 10 km wspaniałych tras zjazdowych o różnym stopniu trudności . Co roku stacja jest coraz bardziej unowocześniana, a jej infrastruktura dostosowywana do największego komfortu odwiedzających ją gości. Obecnie ponad 6 kilometrów tras jest dostępna dla narciarzy również po zmroku, posiada specjalistyczne oświetlenie.

Stacja oferuje miłośnikom białego szaleństwa 2 wyciągi krzesełkowe oraz aż 8 orczykowych. Można tu bardzo ciekawie i intensywnie spędzić wolny czas rozwijając swe umiejętności.

Stacja posiada bogatą wypożyczalnię różnego rodzaju sprzętów zimowych, serwis oraz przechowalnię. Nad bezpieczeństwem początkujących narciarzy czuwają instruktorzy, którzy prowadzą kursy nauki jazdy na nartach w licencjonowanej Szkole Narciarskiej Dwie Doliny. Najmłodsi narciarze mogą rozpocząć swoją przygodę w przedszkolu narciarskim „Wierchołek”.

W centrum narciarskim mieści się również: kawiarenka internetowa, bankomat, przedszkole dla dzieci, dyskoteka, restauracja, bilard i lodowisko.

"Przy ognisku nad Szczawniczkiem"

Siedzimy razem przy ognisku
Gwiazdy spadają nam na głowę
Ogień jest wielki i okrutny
Gałęzią ogryza młodą korę

Rzucamy do ogniska listy
Te najpiękniejsze nie napisane
Płomienie wciąż w upartym szepcie
Same składają się na amen

Czasem kieliszek z wódką czystą
Na cienkiej nóżce przejdzie miedzy nami
I chce się śpiewać chce się żyć
Ze szczęścia które właśnie mamy

Siedzimy razem przy ognisku
Gwiazdy spadają nam na głowę
Konary siwieją mocno nadpalone
Bóg sypie włosy nam popiołem.

/A. ZIEMIANIN/

Baza turystyczna

- liczne szlaki turystyczne
- aquaparki
- bliska odległość do granicy ze Słowacją (7 kilometrów)
- Krynica-Zdrój
- Żegiestów
- Muszyna
- Piwniczna
- współpraca z biurem podróży
- przystanek autobusowy (20 metrów)

Napisaliście o nas…

Przybyliśmy, zobaczyliśmy, wróciliśmy i to już po raz czwarty! Kochani, byliśmy w różnych miejscach, ale zawsze wracaliśmy tam. Pyszne domowe jedzenie, spokojna okolica...

Gosia Tomek Agata Kacper, 2014-04-14

Pojechaliśmy do Szczawnika tej zimy szukać zimy i wiecie co? znaleźliśmy ją :p Trochę wyżej na Wierchomli :p Piękne miejsca na wycieczki, nawet z dziećmi. Do wyciągu narciarskiego...

Ela i Rafał, 2014-03-02

Sezon turystyczny 2021/22 – poradnik turysty

Trasy rowerowe

Trasy rowerowe

Turystyka rowerowa jest jedną z najbardziej aktywnych form wypoczynku, przynosi uprawiającym ją namacalne korzyści uzdrawiające, badawcze i kształcące.

więcej

Baseny Zapopradzie

Baseny Zapopradzie

Baseny na otwartym powietrzu, połączone z restauracją. Idealna rozrywka dla całej rodziny na upalne dni.

więcej

Lodowisko

Lodowisko i kort tenisowy w Muszynie

Lodowisko i kort Zapopradzie to obowiązkowa atrakcja zimowa Muszyny. Oprócz wypoczynku na świeżym powietrzu, znajdziesz tu dobre zaplecze gastronomiczne i piękne widoki.

więcej

Ogrody biblijne w Muszynie

Ogrody biblijne w Muszynie

Powierzchnia ogrodów to blisko 1,3 hektara cudownie zaprojektowanej opowieści, którą podzielono na pięć części: Ogród Historii Zbawienia, Ogród Krajobrazów Biblijnych...

więcej