Noclegi Szczawnik
noclegi@nakoncuswiata.com.pl
tel. +48 696 412 828

Informacje o okolicy – uroki Beskidu Sądeckiego

Szczawnik jest to miejscowość położona w województwie małopolskim, powiecie nowosądeckim, w gminie Muszyna w dolinie potoku Szczawnik - dopływu Popradu na wysokości 520 - 620 m n.p.m.

Otaczający Szczawnik malowniczy Beskid Sądecki jest w tym rejonie szczególnie atrakcyjny każdą porą roku. Liczne wyciągi narciarskie ponad 3000 m wyciągów krzesełkowych i ponad 4000 m wyciągów orczykowych u stóp Pustej Wielkiej (1061 m n.p.m.) zapewnią wspaniałą rozrywkę zimą.

Niezwykle piękne szlaki turystyczne szczególnie latem i jesienią dostarczą niezapomnianych widoków, a trasy turystyczne zróżnicowane stopniem trudności sprostają najbardziej wytrawnym piechurom. Wspaniale utrzymane parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody zafundują zadziwiające przeżycia, a źródła leczniczej wody mineralnej ugaszą pragnienie najbardziej wybrednych smakoszy.

Jesień w górach

Nasz dom Na Końcu Świata po tych wszystkich emocjach zapewni wam błogi spokój i bezpieczeństwo oraz pozwoli zregenerować siły na dalszą część pobytu pozwalając w pełni zrelaksowanym zaplanować następny urlop, oczywiście "Na Końcu Świata"...

Wspaniale utrzymane parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody zafundują zadziwiające przeżycia, a źródła leczniczej wody mineralnej ugaszą pragnienie najbardziej wybrednych smakoszy. Nasz dom "Na Końcu Świata" po tych wszystkich emocjach zapewni wam błogi spokój i bezpieczeństwo oraz pozwoli zregenerować siły na dalszą część, pobytu pozwalając w pełni zrelaksowanym zaplanować następny urlop.Muszyna

Piękna miejscowość położona w Beskidzie Sądeckim o typowo górskim klimacie. Posiada status miasta uzdrowiskowego, na jego terenie znajdują się liczne odwierty i rozlewnie wód mineralnych.

Muszyna leży w dolinie przepięknej, górskiej rzeki Poprad oraz dwóch jej dopływów: potoków Szczawnik i Muszynka, na wysokości około 450 m n.p.m.
Tuż za Popradem rozpościerają się już ziemie naszego sąsiada – Słowacji. Krajobraz jest wyjątkowo malowniczy, stąd też wielkie zainteresowanie Muszyną wśród turystów z całego świata.

Muszyna jest częścią Popradzkiego Parku Krajobrazowego – jednego z największych w Polsce.

czytaj dalej

Ogrody Biblijne

Obok kościoła w Muszynie pojawiła się niedawno nie lada atrakcja, powstały tu cudowne, symboliczne ogrody Biblijne. Koszt budowy pochłonął sporą sumę, a efekty zachwycają nawet najbardziej wybrednych turystów. To największa w Polsce tego typu atrakcja.

Powierzchnia ogrodów to blisko 1,3 hektara cudownie zaprojektowanej opowieści, którą podzielono na pięć części: Ogród Historii Zbawienia, Ogród Krajobrazów Biblijnych, Winnica Pańska i Nauka Proroków, Dziecięcy Ogród Biblijny oraz Ogród dla Zakochanych.

czytaj dalej

Narty biegowe w Muszynie

Wspaniałą opcją aktywnego spędzenia czasu w Muszynie jest spacer na nartach biegowych. Okolice Muszyny sprzyjają tego typu aktywności. Gdy spadnie śnieg wiele tras jest odpowiednio utrzymywanych, tak aby można było na nich szusować na biegówkach.

czytaj dalej

Baseny Zapopradzie

W Muszynie znajduje się duży kompleks basenów. W upalne, letnie dni tętnią one radosnym gwarem tłumów ludzi szukających orzeźwienia i relaksu.

czytaj dalej

Piesze szlaki turystyczne

Muszyna to raj dla ludzi, którzy kochają góry i potrafią się zrelaksować przebywając w ich otoczeniu. Łącznie Muszynę otacza aż 18 starannie wyznaczonych szlaków turystycznych w tym: 10 pieszych, 3 spacerowe, 4 rowerowe i 1 ścieżka przyrodnicza. Niezależnie od grupy wiekowej, każdy będzie tu mógł dobrać coś dla siebie.

czytaj dalej

Trasy rowerowe

Tereny Muszyny stanowią doskonałe zaplecze dla pasjonatów kolarstwa górskiego i rekreacyjnej jazdy na rowerze. Turystyka rowerowa jest jedną z najbardziej aktywnych form wypoczynku, przynosi uprawiającym ją namacalne korzyści uzdrawiające, badawcze i kształcące.

Zwiedzając świat na rowerze wzmacniamy nasze mięśnie oraz dotleniamy ciało, co przedkłada się na poprawę samopoczucia psycho-fizycznego.

czytaj dalej

Stacja narciarska Jaworzyna

Stacja Narciarska Jaworzyna Krynicka obejmuje zespół tras narciarskich położonych przy uzdrowisku Krynica-Zdrój, na wschodnich zboczach Jaworzyny Krynickiej. Kompleks uruchomiono w 1997 roku.

W skład centrum wchodzi aż 11 wyciągów, a w tym kolej gondolowa o długości 2211 m, przewyższeniu 465 m i przepustowości 1600 os./h, dwie koleje krzesełkowe 4 osobowe oraz 8 wyciągów talerzykowych. To raj dla narciarzy i miłośników sportów zimowych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od umiejętności, bowiem w obrębie stacji znajduje się 9 tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności. Wysokość maksymalna sięga 1114 m n.p.m., zaś minimalna 645 m n.p.m.

czytaj dalej

Stacja narciarska Wierchomla

Stacja narciarska Wierchomla to dynamicznie rozwijający się obiekt dla miłośników sportów zimowych położony w Beskidzie Sądeckim. Tutaj nie można się nudzić, każda pora roku oferuje pełen wachlarz atrakcji dla pasjonatów aktywnego wypoczynku.

Niepowtarzalne warunki narciarskie stacja zawdzięcza osobniczym warunkom klimatycznym, bowiem śnieg utrzymuje się tutaj bardzo długo, możemy cieszyć się nim od listopada aż do kwietnia. Również temperatury są tu niższe średnio o 4 stopnie, niż w innych miejscowościach regionu małopolski.

czytaj dalej

Lodowisko w Muszynie

Lodowisko mieści się przy Alei Zdrojowej w Muszynie, jest sztucznie utrzymywane. Jest to obiekt otwarty, w pełni oświetlony, dostępny dla temperatur do plus 10 stopni. Wielkość tafli lodowiska mierzy 20 x 40 metrów, taka powierzchnia gwarantuje wystarczająco dużo miejsca dla każdego. Jakość lodu jest nieustannie monitorowana, w razie potrzeby obsługa z pomocą profesjonalnej maszyny do pielęgnacji lodu – Rolby poprawia stan płyty. Przy lodowisku do dyspozycji gości jest oddana wypożyczalnia łyżew oraz kasków.

czytaj dalej

"Przy ognisku nad Szczawniczkiem"

Siedzimy razem przy ognisku
Gwiazdy spadają nam na głowę
Ogień jest wielki i okrutny
Gałęzią ogryza młodą korę

Rzucamy do ogniska listy
Te najpiękniejsze nie napisane
Płomienie wciąż w upartym szepcie
Same składają się na amen

Czasem kieliszek z wódką czystą
Na cienkiej nóżce przejdzie miedzy nami
I chce się śpiewać chce się żyć
Ze szczęścia które właśnie mamy

Siedzimy razem przy ognisku
Gwiazdy spadają nam na głowę
Konary siwieją mocno nadpalone
Bóg sypie włosy nam popiołem.

/A. ZIEMIANIN/

Baza turystyczna

- liczne szlaki turystyczne
- aquaparki
- bliska odległość do granicy ze Słowacją (7 kilometrów)
- Krynica-Zdrój
- Żegiestów
- Muszyna
- Piwniczna
- współpraca z biurem podróży
- przystanek autobusowy (20 metrów)

Napisaliście o nas…

Przybyliśmy, zobaczyliśmy, wróciliśmy i to już po raz czwarty! Kochani, byliśmy w różnych miejscach, ale zawsze wracaliśmy tam. Pyszne domowe jedzenie, spokojna okolica...

Gosia Tomek Agata Kacper, 2014-04-14

Pojechaliśmy do Szczawnika tej zimy szukać zimy i wiecie co? znaleźliśmy ją :p Trochę wyżej na Wierchomli :p Piękne miejsca na wycieczki, nawet z dziećmi. Do wyciągu narciarskiego...

Ela i Rafał, 2014-03-02

Sezon turystyczny 2021/22 – poradnik turysty

Trasy rowerowe

Trasy rowerowe

Turystyka rowerowa jest jedną z najbardziej aktywnych form wypoczynku, przynosi uprawiającym ją namacalne korzyści uzdrawiające, badawcze i kształcące.

więcej

Baseny Zapopradzie

Baseny Zapopradzie

Baseny na otwartym powietrzu, połączone z restauracją. Idealna rozrywka dla całej rodziny na upalne dni.

więcej

Lodowisko

Lodowisko i kort tenisowy w Muszynie

Lodowisko i kort Zapopradzie to obowiązkowa atrakcja zimowa Muszyny. Oprócz wypoczynku na świeżym powietrzu, znajdziesz tu dobre zaplecze gastronomiczne i piękne widoki.

więcej

Ogrody biblijne w Muszynie

Ogrody biblijne w Muszynie

Powierzchnia ogrodów to blisko 1,3 hektara cudownie zaprojektowanej opowieści, którą podzielono na pięć części: Ogród Historii Zbawienia, Ogród Krajobrazów Biblijnych...

więcej